Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

Size sitemiz yoluyla değerli hizmetler sunmak istiyoruz; istenmeyen e-postalar almanızı, kötü niyetli programlar indirmenizi, rahatsız edilmenizi, hakarete uğramanızı istemiyoruz; sitemizdeki deneyiminizin her zaman güvenli olmasını istiyoruz.

İşte bu nedenle, aşağıdaki Kullanım Koşullarını oluşturduk.

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ KULLANIM KOŞULLARINI DİKKATLE OKUYUN, ZİRA BU METİN YASAL HAKLARINIZ, BAŞVURABİLECEĞİNİZ YASAL YOLLAR VE YÜKÜMLÜLÜKLER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER İÇERMEKTEDİR. GEÇERLİ OLAN ÇEŞİTLİ SINIRLAMALAR VE İSTİSNALAR HAKKINDA BİLGİ VE ANLAŞMAZLIKLARIN NASIL ÇÖZÜLECEĞİNE DAİR MADDELER DE AŞAĞIDA VERİLMİŞTİR.

www.sosyalgirisim.org sitesini kullanarak, aşağıdaki Kullanım Koşullarını kabul etmiş oluyorsunuz.

Kullanım Koşulları

Sosyal Girişim web sitesine hoş geldiniz. Sosyal Girişim, kişilere sosyal girişimlerle ilgili bilgi sağlama, bu bilgilerle birlikte pazarları ve toplulukları paylaşma, şekillendirme ve inşa etme olanağı sağlayarak gerçek dünyada daha büyük bir sosyal etki oluşturmalarına yardımcı olan ve onları bu yönde güçlendiren bir çevrimiçi platformdur. Sosyal Girişim hizmeti, sitesi ve ağı (topluca "Sosyal Girişim" ya da " Hizmet" ya da "Site" olarak anılmaktadır) Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı Bankalar Cad. Minerva Han No. 2 Kat: 5 34420 Karaköy/İstanbul (“TÜSEV” veya “biz” veya “Sosyal Girişim” olarak anılmaktadır) tarafından işletilmektedir. www.sosyalgirisim.org adresinden web sitemizi kullanarak veya siteye erişerek, siz ("Kullanıcı") Sosyal Girişim’in kayıtlı bir üyesi olsanız da olmasanız da bu Kullanım Koşullarını (ya da "Anlaşma") okuduğunuzu, anladığınızı ve bu Kullanım Koşullarının sizin için bağlayıcı olduğunu ifade etmiş oluyorsunuz. Tamamen kendi tasarrufumuzda olmak üzere, önceden haber vermeksizin bu Kullanım Koşullarında değişiklik veya eklemeler yapma veya bazı kısımları silme hakkını saklı tutuyoruz. Bunu yaptığımız takdirde, bu Kullanım Koşullarında yapılan değişiklikler bu sayfada tarafımızca yayınlanacak ve Koşulların en son ne zaman revize edildiği bu sayfanın tepesinde belirtilecektir. Böyle bir değişiklikten sonra Hizmeti veya Siteyi kullanmaya devam etmeniz, yeni Kullanım Koşullarını kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Bu veya ilerideki Kullanım Koşullarına uymayı kabul etmiyorsanız, Hizmeti veya Siteyi lütfen kullanmayın veya Hizmete veya Siteye erişmeyin (veya kullanmaya veya erişmeye devam etmeyin). Bu Kullanım Koşullarında herhangi bir değişiklik olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmek ve yapılan değişiklikleri gözden geçirmek sizin sorumluluğunuzdur.

Hizmetlerin Açıklaması

Sosyal Girişim halihazırda kullanıcılara web sitesi/siteleri (“Hizmet”) yoluyla çeşitli iletişim araçları, uygulamalar, bilgi veritabanları, hizmet paketleri ve içerik dahil olmak üzere zengin bir kaynak topluluğuna erişim sağlamaktadır. Aksi açıkça belirtilmedikçe, yeni Sosyal Girişim uygulamaları veya özellikleri dahil olmak üzere, mevcut Hizmeti arttıran veya iyileştiren her türlü yeni özellik, Kullanım Koşullarına tabi olacaktır.

Uygunluk

Hizmete üyelik, yasaklamaların söz konusu olduğu hallerde geçersizdir. Bu Site sadece 13 (on üç) yaş ve üstündeki kullanıcılar için amaçlanmıştır. 13 yaşından küçüklerce Siteye kayıt, Site kullanımı veya erişimi izinsiz ve yetkisiz olup, bu Kullanım Koşullarının ihlalini teşkil eder. Hizmeti veya Siteyi kullanarak, 13 veya üstü yaşta olduğunuzu ve bu Anlaşmada yer alan tüm şart ve koşullara uymayı kabul ettiğinizi temsil ve beyan etmiş olmaktasınız.

Kayıt Verileri, Hesap Güvenliği

Site kullanımıyla ilgili olarak, aşağıdakileri kabul etmiş olmaktasınız: (a) Sitedeki herhangi bir kayıt formunda istenebilecek bilgileri doğru, güncel ve tam olarak vermek ("Kayıt Verileri "); (b) parola ve kimlik bilginizin güvenliğini korumak; (c) Kayıt Verilerini ve Sosyal Girişim’e sağladığınız diğer bilgileri her zaman doğru, güncel ve tam tutmak için muhafaza etmek ve uygun zamanlarda güncellemek; ve (d) hesabınızın her türlü kullanımından ve hesabınızın kullanılması yoluyla gerçekleştirilen her türlü fiilden tamamen sorumlu olmak. Gerçek, doğru, güncel veya tam olmayan bir bilgi vermeniz durumunda veya Sosyal Girişim’in verdiğiniz bilginin gerçek, doğru, güncel veya tam olmadığından şüphelenmek için makul gerekçeye sahip olması durumunda, TÜSEV hesabınızı geçici olarak kapatma veya tamamen iptal etme ve Hizmetin (veya herhangi bir kısmının) hâlihazırda veya ileride her türlü kullanımını reddetme hakkına sahiptir.

Üye hesabı, parola ve güvenlik

Hizmete kaydolma sürecini tamamlarken bir kullanıcı adı ve parola seçmeniz istenecektir. Parolanızın gizliliğini korumak sizin sorumluluğunuz olup, parolanız altında gerçekleşen her türlü faaliyetten tamamen siz sorumlusunuz. Kullanıcı olarak, aşağıdakileri kabul etmektesiniz: (a) parolanızın veya hesabınızın her türlü yetkisiz kullanımında veya diğer güvenlik ihlallerinde derhal Sosyal Girişim’e haber vermek, ve (b) her oturumun ardından hesabınızdan uygun şekilde çıktığınızdan emin olmak. Sosyal Girişim bu Bölüme uygun davranmamamızdan kaynaklanan zarar ve kayıplardan sorumlu değildir.

Site İçeriğine İlişkin Mülkiyet Hakları; Sınırlı Lisans

Tasarımlar, metin, grafikler, resimler, videolar, bilgiler, uygulamalar, yazılım, müzik, ses ve diğer dosyalar ve bunlardan oluşan seçkiler veya aranjmanlar dahil Sitede yayınlanan ve Hizmet aracılığıyla sunulan tüm içerik (“Site İçeriği”) Sosyal Girişim’in, kullanıcılarının veya lisansörlerinin tescilli malı olup tüm hakları saklıdır. Hiçbir Site İçeriği, Sosyal Girişim’in önceden yazılı izni olmaksızın, hiçbir yolla veya biçimde, kısmen veya tamamen değiştirilemez, kopyalanamaz, dağıtılamaz, çerçevelenemez, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz, indirilemez, görüntülenemez, internette yayınlanamaz, iletilemez ve satılamaz; ancak şu şartla ki, bu hüküm yasal olarak Sitede yayınlamış olduğunuz kendi Kullanıcı İçeriğiniz için geçerli değildir. Siteyi kullanmak için gerekli uygunluk kriterlerini karşılamanız koşuluyla, Siteyi ve Site İçeriğini kullanmanız ve bunlara erişmeniz için ve sadece kendi kişisel, ticari olmayan kullanımınız için uygun şekilde erişim sağladığınız Site İçeriğinin bir kısmını indirmeniz veya bir kopyasını yazdırmanız için, telif ve mülkiyet haklarıyla ilgili tüm bilgilerin korunması şartıyla, tarafınıza bir sınırlı lisans verilecektir. Kendi Kullanıcı İçeriğiniz dışında, Site İçeriğini herhangi bir İnternet, İntranet veya Extranet sitesine yükleyemez veya buralarda yayınlayamazsınız, veya söz konusu İçerikteki bilgileri herhangi başka bir veritabanına veya veri derleme yapısına dahil edemezsiniz; Site İçeriğinin diğer her türlü kullanımı kesinlikle yasaktır. Söz konusu lisans bu Kullanım Koşullarına tabi olup, veri madenciliği, robotlar veya benzer veri toplama veya özütleme yöntemlerinin kullanımını içermez. Burada özellikle izin verilenin dışında ve önceden Sosyal Girişim’in yazılı izni alınmaksızın her türlü Site ve Site İçeriği kullanımı kesinlikle yasaktır ve burada verilen lisansın sona ermesiyle sonuçlanacaktır. Bu tür izinsiz kullanım ayrıca, telif hakları ve ticari marka kanunları ile uygulanabilir haberleşme yönetmelikleri ve tüzükleri dahil olmak üzere uygulanabilir yasaların ihlalini de teşkil edebilir. Burada açıkça belirtilmediği sürece, bu Kullanım Koşullarındaki hiçbir şey ister itiraz hakkının engellenmesi yoluyla ister ima yoluyla ya da herhangi başka bir şekilde fikri mülkiyet haklarıyla ilgili herhangi bir lisans veriyor olarak yorumlanamaz. Bu lisans, herhangi bir zamanda, önceden haber vermeksizin ve nedenli veya nedensiz olarak iptal edilebilir.

Üye Davranış Kuralları

İster genele açık olacak şekilde yayınlanmış ister özel olarak iletilmiş olsun, tüm bilgilerin, verilerin, metinlerin, yazılımların, müzik, ses, fotoğraf, grafik, video, mesaj veya diğer materyallerin (“İçerik”) söz konusu İçeriğin kaynaklandığı kişinin münhasır sorumluluğunda olduğunu anladığınızı kabul etmektesiniz. Bu, yüklediğiniz, yayınladığınız, e-posta ile gönderdiğiniz, ilettiğiniz veya başka herhangi bir yolla Hizmet aracılığıyla erişim sağladığınız tüm İçerikten Sosyal Girişim’in değil, sizin tamamen sorumlu olduğunuz anlamına gelmektedir. Sosyal Girişim, Hizmet aracılığıyla yayınlanan İçerik üzerinde sınırlı kontrole sahiptir ve, bu nedenle, söz konusu İçeriğin doğruluğunu, dürüstlüğünü veya kalitesini garanti etmez. Hizmeti kullandığınızda rahatsız edici, uygunsuz veya münasebetsiz İçeriğe maruz kalabileceğiniz tarafınızca anlaşılmaktadır. Sosyal Girişim hiçbir koşulda, İçerikteki hatalar veya eksikler ya da Hizmet yoluyla yayınlanan, e-posta ile gönderilen, iletilen veya başka şekilde hazırlanan herhangi bir İçeriğin kullanımı sonucunda oluşabilecek her türlü zarar ve ziyan dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla hiçbir İçerikten sorumlu olmayacaktır.

Sosyal Girişim, Hizmet aracılığıyla site üzerinden gerçekleşen hiçbir işlemden (projelere yapılan doğrudan bağışlar gibi) sorumlu değildir; her türlü işlemden Sosyal Girişim değil, tamamen siz sorumlusunuz. TÜSEV sadece hizmetin verimliliği için garanti vermekte olup, söz konusu garanti her zaman için bu Kullarım Koşullarındaki koşullar çerçevesindedir; Sosyal Girişim hiçbir surette kullanıcılar tarafından sitede yayınlanan içerikten veya kullanıcılar arasında paylaşılan bilginin geçerliliğinden sorumlu değildir. Hesabınız yoluyla gönderilen veya Hizmet yoluyla veya sizin tarafınızdan başka şekilde yayınlanan, iletilen veya paylaşılan hiçbir materyalin telif hakları, ticari marka, gizlilik, aleniyet veya diğer kişisel veya özel haklar dahil olmak üzere üçüncü şahısların haklarının ihlal veya tecavüzünü oluşturmayacağını, ya da iftira niteliğindeki veya onur kırıcı veya başka şekilde hukuka aykırı olan materyaller içermeyeceğini işbu Anlaşma ile temsil, beyan ve kabul etmektesiniz.

Ek olarak, Hizmeti aşağıdakiler için kullanmamayı kabul etmektesiniz:

  1. Hukuka uygun olmayan, zarar verici, tehdit edici, istismar edici, taciz edici, hileli, pornografik, onur kırıcı, müstehcen, edebe aykırı, iftira niteliğindeki, başkalarının özel hayatına tecavüz eden, nefret içeren veya ırk, etnik köken veya başka esaslar temelinde uygunsuz olan hiçbir İçeriği siteye yüklemek, postalamak, e-posta ile göndermek, iletmek ve başka herhangi bir yolla erişime sunmak;
  2. Herhangi bir şekilde diğer üyelere zarar vermek;
  3. Herhangi bir gerçek veya tüzel kişiyi taklit etmek veya bir gerçek veya tüzel kişiyle olan ilişkiniz hakkında yanlış beyanda bulunmak veya başka şekilde yanlış bilgi vermek;
  4. Hizmet aracılığıyla iletilen bir İçeriğin kaynağını saklamak için sahte üstbilgiler kullanmak veya tanımlayıcı işaretler üzerinde başka türlü oynamalar yapmak;
  5. Herhangi bir yasa kapsamında veya sözleşme veya güvene dayalı ilişki çerçevesinde yayma hakkına sahip olmadığınız bir İçeriği siteye yüklemek, yayınlamak, e-posta ile göndermek, iletmek veya başka şekilde eklemek (örneğin, içeriden elde edilen bilgiler, bir iş ilişkisi kapsamında veya gizlilik anlaşmaları çerçevesinde elde edilmiş olan gizli veya özel bilgi vb);
  6. Herhangi bir tarafın patent, ticari marka, ticari sır, telif veya diğer mülkiyet haklarını (“Haklar”) ihlal eden herhangi bir İçeriği yüklemek, yayınlamak, e-posta ile göndermek, iletmek veya başka şekilde yaymak;
  7. İstenmeyen veya izinsiz reklam, tanıtım malzemeleri, “çöp posta”, istenmeyen “spam” posta, “mektup zincirleri”, “piramit programları” veya diğer istem biçimlerini siteye yüklemek, yayınlamak, e-posta ile göndermek, iletmek veya başka şekilde yaymak;
  8. Virüs ihtiva eden yazılımları veya herhangi bir bilgisayar yazılımının, donanımının veya telekomünikasyon ekipmanının işlevini kesintiye uğratmayı, bozmayı veya sınırlamayı amaçlayan bilgisayar kodları, dosyalar veya programlar içeren materyalleri siteye yüklemek, sitede yayınlamak, e-posta ile göndermek, iletmek veya başka şekilde yaymak;
  9. Hizmeti veya Hizmete bağlı olan sunucuları veya ağları aksatmak veya bunlara müdahale etmek; Hizmete bağlı ağların gereklerine, prosedürlerine veya yönetmeliklerine uymak;
  10. Uygulanabilir yerel, ulusal veya uluslararası kanunları bilerek veya bilmeyerek ihlal etmek;
  11. Başkalarını gizlice takip etmemek veya başka şekilde taciz etmek; ve
  12. Başka kullanıcılar hakkında kişisel veriler toplamak ve depolamak.

Sosyal Girişim’in İçeriği önceden denetleyemeyeceği, ancak Sosyal Girişim ve tayin ettiği kişilerin sadece kendi tasarruflarında olmak üzere Hizmet yoluyla yayılmış herhangi bir İçeriği reddetme veya başka bir yere taşıma hakkına (ancak yükümlülüğüne değil) sahip olduğu tarafınızca kabul edilmektedir. Yukarıdaki hükme hiçbir sınırlama getirmeksizin, TÜSEV ve tayin ettiği kişiler bu Kullanım Koşullarını ihlal eden veya başka herhangi bir şekilde uygunsuz olan İçeriği kaldırma hakkına sahip olacaktır. Herhangi bir İçeriğin kullanımıyla ilgili tüm riskleri, ki buna söz konusu İçeriğin doğruluğuna, eksiksizliğine veya yararlılığına güvenmek de dahildir, sizin değerlendirmeniz ve almanız gerektiğini kabul etmektesiniz. Bu anlamda, Sosyal Girişim tarafından oluşturulan veya Sosyal Girişim’e gönderilen herhangi bir İçeriğe güvenemeyeceğinizi de burada kabul etmektesiniz.

Sosyal Girişim’in (a) yasal süreçlere uygunluk için; (b) bu şart ve koşulları uygulamak için; (c) herhangi bir İçeriğin üçüncü şahısların haklarını ihlal ettiğine yönelik iddialara yanıt vermek için; veya (d) Sosyal Girişim’in, üyelerinin veya kamunun haklarını, mülkiyetini veya kişisel güvenliğini korumak için, söz konusu İçeriği saklamanın veya ifşa etmenin makul olarak gerekli olduğu yönünde iyi niyete dayalı bir inanç varsa veya kanunlarca gerekiyorsa İçeriği saklayabileceği ve ifşa edebileceği tarafınızdan ikrar ve kabul edilmektedir.

Sitede Yayınlanan Kullanıcı İçeriği

Hizmet veya Site aracılığıyla veya üzerinde yüklediğiniz, yayınladığınız veya görüntülediğiniz (bundan böyle “yayınlamak”) veya diğer kullanıcılara ilettiğiniz veya diğer kullanıcılarla paylaştığınız fotoğraflardan, profillerden, mesajlardan, notlardan, metinlerden, bilgi, müzik, video, reklam, liste ve diğer içeriklerden (topluca “Kullanıcı İçeriği”) sadece siz sorumlusunuz. Tarafınızca yaratılmamış olan veya yayınlama iznine sahip olmadığınız Kullanıcı İçeriğini Sitede veya Hizmet üzerinde yayınlayamaz, iletemez veya paylaşamazsınız. Sosyal Girişim’in Siteyi gözden geçirebileceği ve, bu Anlaşmayı ihlal ettiğine veya rahatsız edici veya yasadışı olabileceğine veya kullanıcıların veya başkalarının haklarını ihlal edebileceğine veya bunları tehdit edebileceğine veya bunlara zarar verebileceğine Sosyal Girişimce hükmolunan Kullanıcı İçeriği dahil ancak bununla sınırlı olmamak kaydıyla, herhangi bir Site İçeriğini veya Kullanıcı İçeriğini kendi tasarrufu dahilinde nedenli veya nedensiz olarak silebileceği veya kaldırabileceği (haber vermeksizin) ancak böyle bir yükümlülüğünün olmadığı tarafınızca anlaşılmakta ve kabul edilmektedir. Sosyal Girişime temin ettiğiniz veya Sitede yayınladığınız veya sakladığınız herhangi bir Kullanıcı İçeriğinin yedek kopyalarını alma sorumluluğu tüm masraf ve maliyetleriyle birlikte tamamen ve sadece size aittir.

Kullanıcı İçeriğinizi Sitede yayınladığınızda, Kullanıcı İçeriğinin Sitede yayınlanmasını ve saklanmasını kolaylaştırmak üzere gerekli gördüğümüz kopyaları almamız için bize izin ve talimat vermiş olmaktasınız. Sitenin herhangi bir yerinde Kullanıcı İçeriğini yayınlayarak, Sosyal Girişime, otomatik olarak, söz konucu Kullanıcı İçeriğini herhangi bir amaçla veya Siteyle veya Sitenin tanıtımıyla bağlantılı olarak kullanma, kopyalama, kamuya açık şekilde icra etme, kamuya açık görüntüleme, yeniden formatlama, tercüme etme, alıntılama (tamamen veya kısmen) ve dağıtma, söz konusu İçerikten türetilmiş çalışmalar hazırlama veya İçeriği başka çalışmalara dahil etme, ve yukarıdakiler için alt-lisanlar verme ve yetkilendirme konusunda geri döndürülemez, kalıcı, münhasır olmayan, devredilebilir, tamamen ödenmiş ve dünya çapında geçerli lisans (alt lisans verme hakkıyla birlikte) verdiğinizi ve bu lisansı verme hakkına sahip olduğunuzu temsil ve beyan ettiğinizi burada kabul etmektesiniz. Kullanıcı İçeriğinizi Siteden dilediğiniz zaman kaldırabilirsiniz. Kullanıcı İçeriğinizi kaldırmayı seçmeniz halinde, yukarıda verilen lisans otomatik olarak sona erecektir; ancak TÜSEV’in Kullanıcı İçeriğinizin kopyalarını elinde tutabileceği tarafınızca burada kabul edilmektedir.

Uluslararası Kullanım

İnternetin küresel doğası gereği, çevrimiçi davranış ve kabul edilebilir İçerik ile ilgili tüm yerel kurallara uymayı kabul etmektesiniz.

Hizmete dahil edilmek üzere gönderilen veya eklenen materyaller

Sosyal Girişim, Hizmete dahil edilmek üzere gönderdiğiniz veya hazır ettiğiniz İçerik üzerinde hiçbir iyelik iddiasında bulunmamaktadır. Ancak, Hizmetin kamuya açık alanlarına dahil edilmek üzere gönderdiğiniz veya hazırladığınız İçerik ile ilgili olarak, Sosyal Girişim’e dünya çapında geçerli, hiçbir lisans ücretine tabi olmayan ve münhasır olmayan aşağıdaki lisansı, uygun olduğu üzere vermeyi kabul etmektesiniz:

o Hizmetin kamuya açık alanlarına dahil edilmek üzere gönderdiğiniz veya hazırladığınız İçerik ile ilgili olarak (buna fotoğraflar, grafikler, ses ve video dosyaları dahildir), söz konusu İçeriği (tamamen veya kısmen) kullanmak, çoğaltmak, değiştirmek, uyarlamak, yayınlamak, tercüme etmek, halka açık icra etmek ve halka açık görüntülemek ve söz konusu İçeriği bilinen veya daha sonra geliştirilecek herhangi bir ortam veya formatta başka çalışmalara dahil etmek için kalıcı, geri döndürülemez ve tamamen alt-lisanslanabilir lisans.

o Verilerle ilgili olarak, sitenin ve hizmetlerin kullanımı yoluyla toplanan ve kayda geçirilen Verilerin ve İstatistiksel Bilgilerin söz konusu site veya hizmetleri iyileştirmek veya geliştirmek için hakim yasa ve yönetmelikler ve gizlilik politikası kapsamında kullanımı.

Başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duyuyoruz ve kullanıcıların başka bir tarafın fikri mülkiyet haklarını ihlal eden materyalleri Sosyal Girişim web sitesine veya Hizmetine yüklemeleri, yayınlamaları veya başka şekilde iletmelerini yasaklıyoruz. Telif Haklarının İhlal Edildiği İddiasına Yönelik bir Bildirinin tarafımıza ulaşması durumunda, ihlal ettiği iddia edilen materyal tarafımızca derhal kaldırılmakta veya söz konusu materyale erişim derhal sonlandırılmaktadır; durumun tekrarlandığı hesaplar tamamen iptal edilmektedir. Sitede yer alan herhangi bir materyalin sahip olduğunuz veya kontrolünüz altında olan bir telif hakkını ihlal ettiğine inanıyorsanız, söz konusu ihlale ilişkin yazılı bir bildirimi Yetkili Sorumlumuza gönderebilirsiniz.

Kullanıcı İhtilafları

Diğer Sosyal Girişim kullanıcılarıyla olan etkileşimlerinizde tüm sorumluluk sadece size aittir. Siz ve diğer kullanıcılar arasındaki ihtilafları izleme hakkımız saklı olsa da böyle bir yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Her türlü ihtilafla ilgili olarak, info@tusev.org.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Gizlilik

Kullanıcılarımızın özel hayatlarının gizliliğine önem veriyoruz. Sosyal Girişim Gizlilik Politikasını okumak için buraya tıklayın. Siteyi veya Hizmeti kullanarak, kişisel verilerinizi işleme konmak üzere Siteye transfer etmek için rıza vermiş oluyorsunuz.

Sorumluluk Reddi

TÜSEV, ister Site kullanıcıları tarafından, ister Sosyal Girişim tarafından, ister üçüncü şahıslar tarafından ve ister Site veya Hizmet ile ilişkili olan veya Site ya da Hizmet tarafından kullanılan herhangi bir ekipman veya programlama tarafından yayınlanmış ya da yaratılmış olsun, Sitede veya Hizmetle bağlantılı olarak yayınlanan hiçbir Kullanıcı İçeriğinden veya Üçüncü Taraf Uygulamadan sorumlu veya mesul değildir. Kullanıcı davranışları ve kullanıcılarca yayınlanacak materyaller konusunda kurallar getirsek de, kullanıcıların Sitede yayınladığı, ilettiği veya paylaştığı içeriği kontrol etmemekte olup, bunlardan sorumlu değiliz ve Sitede veya herhangi bir Kullanıcı İçeriğiyle veya Üçüncü Taraf Uygulaması, Yazılımı veya İçeriği ile bağlantılı olarak karşılaşabileceğiniz hiç bir rahatsız edici, münasebetsiz, müstehcen, hukuk dışı veya başka şekilde uygunsuz içerikten sorumlu değiliz. TÜSEV, Site veya Hizmet kullanıcılarının çevrimiçi veya çevrimdışı davranışlarından sorumlu değildir.

Site ve Hizmet zaman zaman bakım veya başka nedenlerle geçici olarak erişime kapalı olabilir. TÜSEV; hatalardan, eksiklerden, kesintilerden, arızalardan, işletim veya iletimde oluşabilecek gecikmelerden, iletişim hatları arızalarından ve Kullanıcı iletişimlerinin çalınmasından veya tahrip edilmesinden veya değiştirilmesinden veya izinsiz erişime maruz kalmasından sorumlu değildir. TÜSEV; telefon ağında veya Hizmetinde, bilgisayar sistemlerinde, sunucularda veya sağlayıcılarda, bilgisayar veya cep telefonu ekipmanında ve yazılımda olabilecek teknik arızalardan ve diğer problemlerden, e-posta gönderim hatalarından ve teknik problemlere dayalı oyuncu hatalarından, İnternetteki veya herhangi bir Sitedeki trafik sıkışıklığından veya bunların bileşiminden sorumlu olmayıp, buna Web ile bağlantılı ve/veya Hizmet ile bağlantılı olarak materyallerin kullanılması veya indirilmesi kaynaklı veya ilişkili Kullanıcının veya başka bir kişinin bilgisayarına, cep telefonuna veya diğer yazılım ve donanımına gelebilecek zarar ve ziyan dahildir. TÜSEV hiçbir koşulda, herhangi birinin Siteyi veya Hizmeti, Site veya Hizmet üzerinden veya üzerinde yayınlanan veya Kullanıcılara iletilen herhangi bir Kullanıcı İçeriğini veya Üçüncü Taraf Uygulamasını, Yazılım veya İçeriğini kullanımından veya ister çevrimiçi ister çevrim dışı olsun Site kullanıcıları arasındaki etkileşimden kaynaklanan zarar ve ziyandan, herhangi bir Kullanıcı İçeriğinin kayıp veya hasarı veya kişisel yaralanma veya ölüm dahil olmak üzere, sorumlu olmayacaktır.

Tazminat

Sosyal Girişim’i, sorumlularını, aracılarını, eş-markacıları veya diğer ortakları ve çalışanlarını, makul avukat ücretleri de dahil olmak üzere, Hizmet yoluyla gönderdiğiniz, yayınladığınız, ilettiğiniz veya yaydığınız içerikten, Hizmetin tarafınızca kullanımından, Hizmete bağlantınızdan, bu hizmet şartlarını ihlal etmenizden veya başkalarının haklarını ihlal etmenizden kaynaklanan veya doğan ve üçüncü taraflarca yapılan her türlü talep ve iddia karşısında zarardan ari tutacak ve tazmin edeceksiniz.

Bağlantılar

Hizmet veya üçüncü şahıslar, diğer Dünya Çapında Ağ (www) sitelerine veya kaynaklarına linkler temin edebilir. Sosyal Girişim bu tür site ve kaynaklar üzerinde hiçbir kontrole sahip olmadığından, Sosyal Girişim’in bu tür harici sitelerin veya kaynakların hazırlanmasından sorumlu olmadığını ve söz konusu site veya kaynaklarda bulunan hiçbir İçerikten, reklamdan, üründen veya diğer materyallerden sorumlu olmadığını ve bunlar için hiçbir onay vermediğini kabul etmektesiniz. Ayrıca, Sosyal Girişim söz konusu site veya kaynaklarda bulunan veya bunlar yoluyla erişilen İçerik, mal ve hizmetlerden veya onlarla bağlantılı olarak meydana gelen zarar ve ziyandan dolaylı veya doğrudan sorumlu olmayacaktır.

Genel Bilgi

Bu Kullanım Koşulları siz ve Sosyal Girişim arasındaki Anlaşmanın tümünü teşkil etmekte olup, Hizmet kullanımınıza ilişkin kuralları belirlemektedir. Bağlı Hizmetleri, üçüncü taraf içeriklerini veya üçüncü taraf yazılımlarını kullandığınızda geçerli olabilecek ek şart ve koşullara da tabi olabilirsiniz. Kullanım Koşulları ve siz ile Sosyal Girişim arasındaki ilişki, Türk hukukuna tabi olacaktır. Aksine olabilecek her türlü tüzük veya yasadan bağımsız olarak, Hizmetin kullanımı veya Kullanım Koşulları veya bunlarla ilgili olarak ortaya çıkan her türlü iddia veya hareket tarzı için, söz konusu iddia veya hareket tarzının ortaya çıkmasını takiben bir (1) yıl içinde başvuru yapılması gerektiğini kabul etmektesiniz.

Kullanım Koşulları bölüm başlıkları sadece kolaylık sağlama amacı taşımakta olup hiçbir yasal veya mukavelevi etkiye sahip değildir.

Sonlandırma

Sosyal Girişim’in, tamamen kendi tasarrufunda olmak üzere, 13 yaşından küçük olduğunuza inanması durumu dahil ancak bununla sınırlı olmayan durumlarda, parolanızı, hesabınızı (ya da hesabınızın herhangi bir kısmını) veya Hizmet kullanımınızı sona erdirebileceği ve Hizmet bünyesindeki her türlü İçeriği kullanılmaması nedeniyle veya Sosyal Girişim’in Kullanım Koşullarının metnine veya ruhuna aykırı davrandığınıza veya metnini veya ruhunu ihlal ettiğinize inanması dahil ancak bununla sınırlı olmayan durumlarda herhangi bir nedenle kaldırıp çıkarabileceği tarafınızca kabul edilmektedir. Sosyal Girişim ayrıca, yine kendi tasarrufunda olmak üzere ve dilediği herhangi bir zamanda, önceden haber vererek veya vermeksizin, Hizmeti veya Hizmetin bir kısmını sağlamayı durdurabilir. Kullanım Koşullarınızın herhangi bir hükmü uyarınca Hizmete olan erişiminizin önceden haber verilmeksizin sona erdirilebileceğini ikrar ve kabul emektesiniz ve Sosyal Girişim’in derhal hesabınızı silebileceğini veya hesabınızın etkinliğini kaldırabileceğini ve/veya Hizmete erişimi engelleyebileceğini ikrar ve kabul etmektesiniz. Ayrıca, Sosyal Girişim’in, Hizmete erişiminizin sona erdirilmesinden size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz.

Herhangi bir zamanda, hesabınızı sonlandırabilirsiniz; bunu yaptığınızda profiliniz ve diğer kişisel bilgileriniz görüntülenemez hale gelir. Hesabınızı iptal ettirmek için, info@tusev.org.tr adresinden bize ulaşın.

GARANTİ REDDİ

AŞAĞIDAKİ HUSUSLAR TARAFINIZCA AÇIKÇA ANLAŞILMAKTA VE KABUL EDİLMEKTEDİR:

  1. HİZMETİ KULLANIMINIZA DAİR TÜM RİSK SADECE SİZE AİTTİR. HİZMET “OLDUĞU GİBİ” VE “MEVCUT BULUNDUĞU GİBİ” TEMELİNDE SUNULMAKTADIR. Sosyal Girişim İSTER SARİH İSTER ZIMNİ OLSUN, TİCARİ SATILABİLİRLİK, BELLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE İHLAL TEŞKİL ETMEZLİK KONUSUNDAKİ ZIMNİ GARANTİLER DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, TÜM GARANTİLERİ KESİNLİKLE REDDEDER.
  2. Sosyal Girişim (i) HİZMETİN GEREKSİNİMLERİNİZİ KARŞILAYACAĞI, (ii) HİZMETİN KESİNTİSİZ, ZAMANINDA, GÜVENLİ VE HATASIZ OLACAĞI, (iii) HİZMETİN KULLANIMINDAN ELDE EDİLEBİLECEK SONUÇLARIN DOĞRU VE GÜVENİLİR OLACAĞI, (iv) HİZMET ARACILIĞIYLA TARAFINIZDAN SATIN ALINAN VEYA ELDE EDİLEN HERHANGİ BİR ÜRÜN, HİZMET, BİLGİ VEYA MATERYALİN KALİTESİNİN BEKLENTİLERİNİZİ KARŞILAYACAĞI, VE (V) YAZILIMDAKİ HERHANGİ BİR HATANIN DÜZELTİLECEĞİ KONUSUNDA HİÇ BİR GARANTİ VERMEZ.
  3. HİZMETİN KULLANILMASI YOLUYLA İNDİRİLEN VEYA BAŞKA ŞEKİLDE ELDE EDİLEN MATERYALLER KENDİ TASARRUFUNUZDA OLUP TÜM RİSKLERİ SİZE AİTTİR VE BU TÜR BİR MATERYALİN İNDİRİLMESİ SONUCUNDA BİLGİSAYAR SİSTEMİNİZDE OLUŞABİLECEK HER TÜRLÜ HASARIN TÜM SORUMLULUĞU SADECE SİZE AİTTİR.
  4. Sosyal Girişim’DEN YA DA HİZMETTEN VEYA HİZMET ARACILIĞIYLA ELDE ETTİĞİNİZ HİÇ BİR YAZILI VEYA SÖZLÜ TAVSİYE VEYA BİLGİ, HİZMET KOŞULLARINDA AÇIKÇA BELİRTİLMEYEN BİR GARANTİ OLUŞTURMAZ.

SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

Sosyal Girişim’İN (i) HİZMETİ KULLANMAK VEYA KULLANAMAMAKTAN; (ii) HİZMETTEN VEYA HİZMET YOLUYLA YAPILAN İŞLEMLER VEYA ALINAN MESAJLAR YOLUYLA ELDE EDİLEN VEYA SATIN ALINAN HERHANGİ BİR MAL, BİLGİ VEYA HİZMETTEN KAYNAKLANAN İKAME MAL VE HİZMET ALIMININ MALİYETİNDEN; (iii) İŞLEMLERİNİZ VEYA VERİLERİNİZE İZİNSİZ ERİŞİM VEYA DEĞİŞİKLİKTEN; (iv) HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ ŞAHSIN HİZMET ÜZERİNDEKİ DAVRANIŞINDAN VEYA BEYANLARINDAN; VEYA (v) HİZMETLE İLİŞKİLİ HERHANGİ BAŞKA BİR HUSUSTAN KAYNAKLANAN, KAR KAYBI, İYİNİYET KAYBI, KULLANIM KAYBI, VERİ KAYBI VEYA DİĞER MANEVİ KAYIPLAR DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA (Sosyal Girişim SÖZ KONUSU POTANSİYEL KAYIP HAKKINDA BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSA DA) HİÇ BİR DOĞRUDAN, DOLAYLI, ARIZİ, ÖZEL, SONUÇSAL VEYA ÖRNEK TEŞKİL EDEN HASARDAN SORUMLU OLMAYACAĞINI AÇIKÇA ANLAMIŞ VE KABUL ETMİŞ BULUNUYORSUNUZ.

İhlaller

Kullanım Koşullarının her türlü ihlalini lütfen aşağıdaki adrese bildirin:

Üçüncü Taraf Web Siteleri, Uygulamalar ve İçerik

Site diğer web sitelerine (“Üçüncü Taraf Siteleri”) linkler içermektedir (ya da bu linkler size Site veya Hizmet yoluyla gönderilebilmektedir); Site ayrıca üçüncü taraflara ait olan veya onlardan kaynaklanan makaleler, fotoğraflar, metinler grafikler, resimler, tasarımlar, müzik, ses, video, bilgi, uygulamalar, yazılım ve diğer içerikler veya nesneler ("Üçüncü Taraf Uygulamaları, Yazılımları ve İçeriği”) içermektedir. Bu tür Üçüncü Taraf Siteleri ve Üçüncü Taraf Uygulamaları, Yazılımları ve İçeriğinin doğruluğu, uygunluğu veya tamlığı tarafımızca incelenmemekte, izlenmemekte ve kontrol edilmemektedir ve Site yoluyla erişilen hiçbir Üçüncü Taraf Sitesinden veya Sitede yayınlanan, Site yoluyla kullanıma sunulan veya Site yoluyla kurulan Üçüncü Taraf Uygulamalarından, Yazılımından veya İçeriğinden tarafımız sorumlu değildir; buna hiçbir sınırlama olmaksızın içerik, doğruluk, rahatsız edicilik, görüşler, güvenilirlik, gizlilik uygulamaları ve Üçüncü Taraf Sitelerinde veya Üçünü Taraf Uygulamaları, Yazılımları ve İçeriğinde yer alan diğer politikalar dahildir. Herhangi bir Üçüncü Taraf Sitesinin veya Üçüncü Taraf Uygulamaları, Yazılımları ve İçeriğinin dahil edilmesi, bağlantı olarak verilmesi veya kullanım veya kurulumuna izin verilmesi, bunların tarafımızdan onaylandığı veya tasdik edildiği anlamına gelmez. Siteyi terk ederek bir Üçüncü Taraf Sitesine gitmeye veya bir Üçüncü Taraf Uygulama, Yazılım veya İçeriğini kullanmaya veya kurmaya karar vermeniz halinde, buna ilişkin tüm risk size ait olup, tarafımıza ait şartların ve politikaların bu noktada geçerli olmadığı unutulmamalıdır. Siteden gittiğiniz her türlü sitenin veya söz konusu siteden kullandığınız veya yüklediğiniz bir uygulamayla ilgili, gizlilik ve veri toplama uygulamaları dahil tüm uygulanabilir şart ve politikalarını gözden geçirmelisiniz.

Tüm üçüncü taraf geliştiriciler bunu, TÜSEV ve geliştiriciler arasında imzalanan bir anlaşmada belirtilen şart ve koşullara uygun olarak yapar. Bu geliştiricilerin bilgileri sadece bizim kullanım koşullarımıza uygun olarak görüntülemelerini ve kullanmalarını sağlamak için tüm gerekli adımları attığımızı garanti ediyor olsak da, ÜÇÜNCÜ TARAFLARCA GELİŞTİRİLEN UYGULAMALARIN HER TÜRLÜ KULLANIMI “OLDUĞU GİBİ” TEMELİNDE OLUP TÜM RİSKİ SİZE AİTTİR. TÜSEV ile ortak çalışabilmenin bir koşulu olarak, tüm üçüncü taraf geliştiricilerin söz konusu bilgilerin erişimi, depolanması ve kullanımı ile ilgili kısıtlamaları kabul etmeleri gerekmektedir. Ancak, bu tür bilgilerin söz konusu geliştiriciler tarafından olası kötüye kullanımını kısıtlamak için sözleşmesel ve teknik adımlar atmış olsak da, geliştiriciler tarafımızca elenmemekte ve onaylanmamaktadır; bu nedenle, tüm geliştiricilerin söz konusu kısıtlamalara ve anlaşmalara uyacağını garanti edememekte ve etmemekteyiz.

Üçüncü taraf geliştiriciler tarafından site üzerinden bilginin kötü kullanıldığına dair herhangi bir şüpheniz olması durumunda lütfen bize ulaşın: info@tusev.org.tr

Geliştiriciler, uygulamalarını kullanma koşulu olarak sizden kendi kullanım şartlarını, gizlilik politikalarını ve/veya diğer politikalarını kabul etmenizi talep edebilir.

Çeşitli Hükümler

Bu Kullanım Koşulları, yasaların çatışmasına dair hükümler ve bulunduğunuz eyalet veya ülkeden bağımsız olarak, Türk hukukuna göre idare edilecek ve yorumlanacaktır. Taraflar, Türkiye’de bulunan mahkemelerin kişisel ve münhasır yetkilerini kabul eder. Herhangi bir nedenden ötürü Kullanım Koşullarının herhangi bir bölümünün veya hükmünün uygun yetkiyi haiz bir mahkeme tarafından yürütülemez bulunması durumunda, Kullanım Koşullarının kalan kısmı tamamen yürürlükte kalmaya devam edecektir. Bu Kullanım Koşulları veya kapsamındaki haklar ve yükümlülükler, önceden yazılı iznimiz olmadan, gönüllü olarak veya yasaları işletmek suretiyle, kısmen veya tamamen başkasına devredilemez. Böyle bir devir geçersiz ve hükümsüz olacak, hiçbir yürürlüğe sahip olmayacaktır.

Yukarıdakilere hiçbir sınırlama getirmeksizin, TÜSEV hiçbir koşulda, doğrudan veya dolaylı olarak doğal afetlerden, doğal güçlerden veya kendi makul kontrolü dışındaki nedenlerden ötürü ifanın gecikmesinden veya başarısız olmasından sorumlu tutulamaz. Sınır getirmeksizin, buna şunlar dahildir: Internet arızaları, bilgisayar ekipmanındaki arızalar, telekomünikasyon ekipmanındaki arızalar, diğer ekipman arızaları, elektrik arızaları, grevler, işçi-işveren anlaşmazlıkları, ayaklanmalar, isyanlar, sivil hareketler, işgücü veya materyal eksikliği, yangınlar, seller, fırtınalar, patlamalar, doğal afetler, savaş, hükümetçe gerçekleştirilen eylemler, yerel ya da yabancı mahkemelerden çıkan emirler, üçüncü tarafların adem-i ifası, ya da ısınma, aydınlatma veya klima işlevlerinde kayıp veya dalgalanmalar.

Bu Kullanım Koşulları buradaki konu ile ilgili olarak siz ve TÜSEV arasında yapılan anlaşmanın tümünü teşkil etmekte olup söz konusu konuyla ilgili daha önce varılmış ve mevcut tüm yazılı ve sözlü anlaşma ve anlayışların yerine geçer. Taraflardan birince KullanımKoşullarının herhangi bir hükmünden yapılan feragat, ancak ve ancak yazılı olması ve diğer tarafça imzalanması durumunda geçerlilik kazanacaktır.

İrtibat Bilgileri:

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı Bankalar Cad. Minerva Han No. 2 Kat: 5 34420 Karaköy/İstanbul
Tel: 212 243 83 07 E-mail: info@tusev.org.tr

 • Facebook
 • Twitter
 • youtube