Ağlar

Ülkemizde sosyal girişimler ve sosyal girişimcilere yönelik mevcut ağlar aşağıdadır. Bu sayfada yer alması gerektiğini düşündüğünüz başka bir ağ varsa lütfen info@tusev.org.tr adresine bildiriniz.

ASHOKA 

Uluslararası bir sosyal girişimci ağı olan Ashoka, kurulduğu 1981'den bu yana 2000'ün üzerinde eğitim, yurttaş girişimi, sağlık, çevre ve ekonomik kalkınma alanlarında çalışan sosyal girişimciyi seçerek finansal ve profesyonel destek vermiştir. Ashoka Türkiye ağı ise 2004 yılında Türkiye’de resmen faaliyete geçmiştir ve Ağustos 2009 itibarıyla 23 sosyal girişimciyi bünyesinde bulundurmaktadır.

www.turkey.ashoka.org

HUB İstanbul 

Halihazırda dünyanın 22 şehrinde hayata geçmiş olan ve 60 yeni şehrinde de kuruluş çalışmaları devam eden, THE HUB kendini bir sosyal girişim olarak tanımlamaktadır. THE HUB, esnek bir çalışma, toplanma ve etkinlik alanı yaratarak, sosyal innovatör ve girişimcilere bir ağ ve platform sağlamaktadır. The Hub İstanbul’un kuruluş çalışmaları devam etmektedir ve 2011 yılında açılması planlanmaktadır.

http://hubistanbul.wordpress.com/

Sosyal Girişimcilik Platformu

Sosyal girişimcilerin bilgi ve tecrübe paylaşımı amacıyla kurduğu Sosyal Girişimcilik Platformu, Sabancı Üniversitesi "Toplumsal Dönüşüm için Sosyal Girişimcilik" başlıklı bir konferansa ev sahipliği yapmıştır.

  • Facebook
  • Twitter
  • youtube